Neden Mora Terapi?

Mora Terapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?

Neden Mora Terapi?

Mora Terapi sigara bağımlılığınızın fiziksel ve psikolojik boyutlarına etki eden tek sigara bırakma yöntemidir.  Mora terapi ilk kez 1975 lerde Almanya`da Dr. Franz Morell tarafından keşfedilmiştir. Ayrıca 30 yılı aşkın zamandır birçok farklı hastalık için kullanılan bir tedavi şeklidir.

Sigara bırakma konusundaki etkinliğinin keşfedilmesi ise sadece 5-6 yıl öncesine dayanır. Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik frekansa sahiptir. Mora sigara bırakma terapisi, maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin yaydığı kendine özel frekansın bilgisini değiştirmek seklinde olur.

Bağımlılık yapan tütünün frekans yapısı özel bir teknolojik yöntemle ters çevrilir ve bu bilgi tekrar
bedene geri verilir. Bu şekilde bağımlılık yaratan sigaranın bilgisi kişinin bedensel hafızasından silinmiş olur.

Tedavide kullanılan özel frekanslar kişinin duyguları ile sigara arasında oluşan bağıda değiştirir. Ayrıca sigara tiryakisi hem fiziksel hemde psikolojik olarak sigaraya karşı isteksizlik duymaya başlar.

Mora Tedavi Öncesi Sigara bağımlılığı iki ana boyuttan oluşmaktadır

Fiziksel Bağımlılık
Sigaranın içerisinde bulunan nikotin, yüksek derecede bağımlılık yaratan maddelerden biridir. Vücudunuz bu
maddeye alışıyor ve normal faaliyetlerinde bulunabilmesi için belli bir miktar almak zorunda hissediyor. Günlük alışılan dozdan daha az kullanıldığında kendinizi sıkıntılı ve gergin hissetmeye başlıyorsunuz.

Sigaraya atfettiğiniz hoş duygular, sigara içerken zevk almanız, daha iyi konsantre olmanız vb. Aslında sigara içişleriniz arasındaki nikotin seviyesinin azalmasından oluşan gerginliğin yeni bir sigara yakarak giderilmesidir.

Mora Terapi fiziksel bağımlılıkta ortaya çıkan, vücudun maddeye alışkanlık halinin tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Yani, fiziksel bağımlılığın tedavisi için maddeden frekans alınır. Alınan frekans elektromanyetik olarak ters çevrilerek vücudun meridyen sistemi dediğimiz enerji alanına iletilir. Bunun sonunda kişinin fiziksel bağımlılığıyla madde arasındaki frekans bağı koparılır.

Psikolojik Bağımlılık

Sigara bağımlısı, sigaraya başladıktan bir süre sonra bağımlılığın psikolojik boyutu aktif olmaya başlar. Bağımlı belirli psikolojik durum veya fiziksel aktiviteyi sigara ile tamamlamaya başlar. Sevinç, sıkıntı, üzüntü gibi psikolojik durumlar ile ilişkilendirilmiştir. Ayrıca arabada sigara içmek, kahveyle sigara içmek gibi fiziksel aktiviteler artık sigarayla ilişkilendirmiş durumdadır.

Sigara ile benzer durumlar arasında bir bağ gelişir ve sigara olmadan yaşanılan duygular tamamlanamaz. Bu yüzden sigara bağımlıları sigarayı bırakma esnasında büyük bir boşluk yaşayacaklarını düşünerek müthiş bir endişe duyarlar. Ayrıca bu sigarayı bırakma konusunda bir kararsızlık hatta bir dirence bile dönüşür. Mora Terapi sigara tedavisi, fiziksel bağımlılığın yarattığı sigara isteğini azaltır.

Ancak etki çoğunlukla sigaranın tadının hatırlanmamasına ve isteğin tam olarak siline sebep olur. Ayrıca  sigara içme fikrinin tam olarak anlamsızlaşmasına kadar varmaktadır.

Mora Terapi`de geliştirilen yeni tedavi yöntemleri ile madde ile duygu arasındaki elektromanyetik bilgi bütünlüğü kırılır. Bunun sonunda kişinin duygusuyla madde arasındaki frekans bağı da koparılır. Bu şekilde kişi hiçbir boşluk ve sıkıntı duygusu yaşamadan kalıcı bir şekilde bağımlılıktan kurtulur.

Psikolojik bağımlılığınızın üstünden gelmeniz. Ayrıca uzun vadeli sigara bırakma sürecinde daha başarılı olabilmeniz için uzun süreli destek ve takip önem taşımaktadır.

MORA nın frekans filtreleme teknolojisinin eski Çin tıp teorileri ve homeopati bilgisiyle birleştirilmiştir. Ayrıca
tanımlanmış 400`ün üzerinde endikasyon ve kullanım şekli vardır. Bu terapilerdeki en net sonuçlar bağımlılık
tedavilerinde, kronik zehirlenmelerde, cildi. Ayrıca havayollarını tutan alerjilerde, akut ve kronik ağrı durumlarında ve romatizmal hastalıklarda alınmıştır.

Bu amaçla;

  • Ücretsiz Mora terapi destek seansları: Psikolojik bağımlılığınızı yenmeniz biraz vakit almaktadır. Bu süreçte terapistlerimiz tarafından gerekli görülürse Mora Terapi destek seanslarına alınırsınız.
  • 3 ay süresince telefon ve SMS le motivasyon, takip ve kontrol yapıyoruz. Mora Terapi uygulamasından sonra sigara bırakma sürecinde sizi yalnız bırakmıyoruz. Telefon ve SMS yoluyla yanınızda olup, psikolojik bağımlılığınızdan daha rahat kurtulmanızı sağlıyoruz
  • İhtiyaç hissedildiği takdirde renk terapisi ve psikolojik destek seansları uyguluyoruz.
  • Mora Terapi en ucuz sigara bırakma yöntemidir.

 

Daha fazla bilgi ve yardım almak için Facebook sayfamıza girebilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak istiyorsanız Sigara Bırakma sayfamızı ziyaret ediniz.

Online Danışma / İletişim Formu

Yukarı