Sigarayı Bırakmak

Mora Terapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?

Mora Terapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?

Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Terapiden önce yapılacak ön görüşme ve testlere göre size uygulanacak program düzenlenmekte,

Uygulama siz rahat bir koltukta otururken yapılmaktadır.

Seans sırasında herhangi bir kötü his, acı vs. kesinlikle olmamaktadır. Sadece rahatlama hissedeceksiniz. MORA Terapi uygulaması sırasında rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Tedavi sırasında her iki elinizde tuttuğunuz özel iletken elektrolar bulunacak. Ayaklarınız özel iletken plakalara basıyor olacak. Alnınızda ise bir başka elektrot sarılı bulunacak.Seans eller ve ayaklardan alınan ölçümlere göre otomatik başlatılıyor.

Bağımlılık türünüze ve size özel sigara bırakma programı

Çoğu insan sigara bağımlılığının herkes için aynı olduğuna inanıyor. Ancak sigara kullanıcılarının bağımlılığı altta yatan sorunlarla, örneğin nefes alma problemleri, stres, depresif psikolojik durumu, yalnızlık hissi, kontrol eksikliği,kendine güven eksikliği gibi sorunlarla ilişkili olabilmektedir.

Bu nedenle Bağımlılık Terapilerinde kişinin bağımlılık durumuna göre özel seanslar uygulanması önem taşımaktadır. Bu bağımlığının sigarayı çok daha kolay bırakması ve başarının uzun vadeli olması açısından önem arz etmektedir.

Uygulama Öncesi

Sigarayı bırakma gününün öncesi akşam alkol almayınız. Son 6 saat kahve içmeyiniz. Bir gün öncesinden itibaren bol sıvı almaya başlayınız. Sigara içmeye devam ediniz. Tedavi için randevunuza giderken yanınızda genellikle içtiğiniz marka sigaradan son iki tane kalmasına dikkat ediniz. Tedaviye gelmeden önce sigarayı azaltmayınız.

Yarım günlük bırakmalar yapmayınız. Kendinizi denemeye kalkmayınız. Eskiden içtiğiniz kadar içiniz. Sigarayı azaltma denemelerinin kendinizi sigaraya karşı daha bağımlı hissettireceğini biliniz.

Uygulama Aşaması

MORA ile yapılacak sigara bırakma uygulamasının hemen öncesinde iki tane sigarayı yarım yarım içip bize
vermenizi isteyeceğiz. Tedavide kullanılacak elektromanyetik frekanslar bu son içtiğiniz sigaralardan alınacak. Bu yüzden bu sigaraların genellikle içtiğiniz markadan olmasına özen göstermelisiniz.

MORA Terapi seansı sürerken doktor veya mora terapistiyle yapacağınız bir görüşme olacak. Bu görüşmede size bir yandan yapılanlarla ilgili bilgi verilecek.

Sigara Bırakma sürecinde uymanızı önerdiğimiz bazı kurallar ve psikolojik bağımlılığın üzerine gitmenin yolları size bu sırada anlatılacak. Sigara bırakma tedavisinde de sigaradan alınıp değiştirilen elektromanyetik frekanslar bir etil alkol - tuzlu su karışımına verilecek. Başka bir deyişle küçük bir şişe içindeki bu sıvı elektrohomeopatik yüklemeye tabi tutulacak.

Homeopatik sıvı tedavinin devamında, evde kullanılacak. Bu sayede terapinin etkilerinin artması ve detoksun daha etkili ve hızlı gerçekleşmesi sağlanmış oluyor.Gün içinde zaman zaman dil altına damlatılacak.

Homeopatik sıvıya benzer şekilde tedavinin devamı için bir de çip kullanılacak. Bu çip işlem bitiminde cihazdan çıkartılıp bir bant yardımı ile göbeğinizin altına yapıştırılacak. Çip üzerinizde kaldığı süre boyunca sigaranın tersi elektromanyetik bilgiyi vücudunuza vermeye devam edecek.

Uygulama Sonrası

Mora Terapi seansı bitiminde hemen su içmeye başlamanızı isteyeceğiz. Çünkü Mora ile yapılan sigara bırakma seansı sigaranın içindeki toksin maddelere karşı vücutta bir detoksifikasyon (temizlenme) başlatacak. Sigaraya ait ve dokularınızda yerleşmiş olan toksinlerin vücutla kurmuş olduğu elektromanyetik bağ Mora Terapi ile kırılmıştır.

Bu toksinler olabilecek her yolla vücuttan atılmaya çalışılacak... Seans sonrası ilk iki gün temizlenmenin en yoğun olduğu dönemdir.

Seans sonrasında yorgunluk ve olabilecek hafif bulantıların sebebi de vücuttan atılmaya çalışılan bu toksinlerdir. Bu günlerde alkol almamanızı, düzenli kullandığınız ilaçlar dışında ilaç kullanmamanızı ve bol bol su içmenizi ve vücudunuzu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınmanızı, dinlenmenizi öneriyoruz. Bol su içme gerekliliği bu temizlenme işlemini böbrekler yoluyla hızlandırmak içindir. Su içmenin sigara isteğini azalttığını da biliyoruz.

Vücudunuzdan atılmaya çalışılan toksinlerin önemli bir atılım yeri de kişinin cildidir. İlk birkaç gün sıcak banyoda ve mümkünse küvette biraz fazla zaman geçirmek, saunaya girmek veya kese yapmak cilt yoluyla atılıma yardımcı olacaktır. Seans bitiminde göbeğinizin altına bir flaster yardımıyla yapıştıracağımız çipi en azından birkaç hafta ve mümkünse bir ay çıkarmamanızı isteyeceğiz.

Çipin sudan etkilenmez olduğunu ve üzerinizde iken banyo yapılabileceğini ya da denize girilebileceğini bilmenizi isteriz. İlk iki gün alkol almamanızı ve kahve içmemenizi isteyeceğiz. Sonrasında ise her şey serbest olacak.

Başka bir deyişle hayatınızdan çıkardığınız tek şey sigara olacak. Aklınıza sigarayı getireceğinden korktuğunuz için bir şeylerden sakınmanızı hiç önermiyoruz.

İnadına kahve ya da çay içeceksiniz. İstiyorsanız alkol alacaksınız. ‘Sigara kullanmayan siz’ algınız ancak böyle gelişecek. Bir yandan da bunları yaptığınızda sigaranın aklınıza çok da gelmiyor olduğunu göreceksiniz.

Uzun Süreli Gözlem

Mora Terapinin tek seans uygulamasının ne denli güçlü bir etkisi olursa olsun profesyonel sigara bırakma
desteğinin şu kuralı değişmez: Sigara bırakma konusundaki psikolojik destek zamana yayılmış ve uzun süreli
olarak verilmelidir. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın her sigara bırakma programı uzun vadeli sosyal desteği de içermelidir ve gereğinde verilecek psikolojik danışmanlıklarla desteklenmelidir.

Daha fazla bilgi ve yardım almak için Facebook sayfamıza girebilirsiniz.

Mora Terapinin Kullanım alanlarını merak ediyorsanız Mora Terapi Kullanım Alanları sayfamıza göz atınız.

Online Danışma / İletişim Formu

Yukarı